Údržba našich produktov

Dominantnou časťou sprchovacích kútov je sklo

Aby však nebolo len funkčnou ale i estetickou záležitosťou, vyžaduje si pravidelnú starostlivosť. Základom je stierka, ktorou zotriete kvapky vody hneď po sprchovaní. Môžete ju samozrejme zotrieť aj švédskou utierkou, aby bol váš výsledok dokonalý. Ak sa tento postup stane vaším rituálom, vylúčite možnosť usádzania vodného kameňa.

Rýchle čistenie

Odporúčame krátke čistenie po každom sprchovaní. Jednoducho osprchovať sprchovací kút čistou vodou a zostávajúce kvapky utrieť stierkou. Tak zostane tabuľa skla stále pekne čistá.

Dôkladné čistenie

Sprchovacie kúty by sa mali dôkladne čistiť v pravidelných intervaloch, pričom platí: čím tvrdšia voda, o to častejšie sa musí uskutočniť čistenie. Existujú rôzne špeciálne čističe odstraňujúce usadeniny vodného kameňa bez toho, aby napadli materiál. Potom jednoducho osprchovať čistou vodou a zostávajúce kvapky utrieť stierkou.

Čistenie chrómových povrchov

Chrómové povrchy sa dajú čistiť vodou, mydlovým lúhom a jemnou handričkou, alebo prostriedkami určenými na chrómované povrchy. Jednoducho naniesť, osprchovať a následne s koženou handričkou do sucha utrieť. Zásadne by ste nemali používať žiadne čističe s obsahom alkoholu, chlóru alebo kyseliny alebo drsné čističe, pretože môžu zasiahnuť povrch a rýchlo viesť k škrabancom a škvrnám.