Časté otázky

Všeobecné otázky

Za aký čas budem mať vyhotovený produkt?

Najskôr sa dohodneme na obhliadke “terénu” a potom na termíne, kedy vám prídeme odprezentovať cenové ponuky. Keď si vyberiete tú, ktorá vám vyhovuje, pustíme sa do plánovania a projektovania vášho nového skleneného produktu na mieru. Ďalším krokom je samotná výroba na základe našich výkresov. Výsledný produkt starostlivo skontrolujeme a pripravíme na montáž. No a potom už stačí len pár šikovných rúk našich kolegov, a váš nový sklenený produkt je hotový. To všetko od zamerania produktu stihneme už za 40 dní.

Čo všetko je zahrnuté v cenovej ponuke?

V našej cenovej ponuke je zahrnutý samotný produkt z kvalitného skla, a okrem toho od nás dostanete služby na profesionálnej úrovni – zameranie, projektovanie a príprava výkresov, doprava, montáž, nadštandardný zákaznícky servis a záruku 2 až 5 rokov (podľa typu cenovej ponuky, ktorý si vyberiete).

Prečo pripravujete až 3 cenové ponuky?

Aby ste si mohli vybrať riešenie, ktoré vám najviac vyhovuje. Prvou je ponuka Ekonomik. To je to najlacnejšie riešenie, pri ktorom môžete ušetriť a zároveň dostať vysokú kvalitu produktov a služieb. Klassik je zlatá stredná cesta so zárukou 3 roky. A Premium, to je najvyššia kvalita, ktorá uspokojí aj toho najnáročnejšieho klienta. S ňou získate až 5-ročnú záruku. (Počas osobnej obhliadky vám podrobne vysvetlíme rozdiely medzi jednotlivými variantami.)

Prečo mi nemôžete poskytnúť cenovú ponuku e-mailom alebo telefonicky?

Záleží nám na tom, aby naša spolupráca bola bezproblémová. Vážime si vašu dôveru a chceme vám dať absolútne presnú cenovú ponuku predtým, než sa rozhodnete. A samozrejme, to najlepšie riešenie pre vás a váš priestor.

Preto vám nemôžeme pripraviť cenovú ponuku podľa čísel a požiadaviek, ktoré nám pošlete. Zistili sme, že 90% takýchto objednávok nakoniec skončí problémami. Navyše, cenová ponuka v týchto prípadoch vôbec nezodpovedá skutočnosti a výsledná cena sa líši od tej, ktorú ste schválili na začiatku.

Preto ponúkame obhliadky “terénu” zadarmo, kde zistíme aké sú možnosti, odhalíme možné problémy a všetko presne zmeriame. Bez toho to jednoducho nefunguje.

Prečo je potrebná osobná obhliadka?

Keďže sklenený produkt nekupujete každý deň, je dôležité dať si pri jeho výbere pozor. Treba zohľadniť priestorové danosti, nájsť správne riešenie… Pre odborníka s množstvom skúseností to nie je nič zložité.

Preto Vám ponúkame osobnú obhliadku zadarmo, kde vám poradíme, aký sklenený produkt si vybrať. Len tak sa vám táto dlhodobá investícia vyplatí a zvolený produkt vám bude slúžiť ešte mnoho rokov.

Naozaj môžem využiť obhliadku zadarmo ešte pred záväznou objednávkou?

Áno, veľmi radi vám prídeme osobne poradiť – nájsť riešenie na mieru a ukážeme Vám aj konkrétne vzorky skla a kovaní. Aj keď sme z Dunajskej Stredy, nerobí nám problém cestovať za zákazníkmi v rámci celého západného Slovenska. Ak ste z iného kúta Slovenska, napíšte nám a môžeme sa dohodnúť.

Čo ak sa sklo rozbije? Môžem sa porezať?

Pri výrobe našich sklenených produktov používame nasledovné bezpečnostné sklá.

1. Tvrdené kalené bezpečnostné sklo (ESG). Tvrdené sklo je niekoľko násobne pevnejšie, než bežné sklo, rovnakej hrúbky. Je 10 krát odolnejšie ako bežné sklo, to znamená, že odoláva zaťaženiu veternostnými podmienkami, tepelnej námahe, a je nárazuvzdorné. Vďaka týmto vlastnostiam sa toto sklo klasifikuje ako kalené bezpečnostné sklo – ESG.

2. Tvrdené bezpečnostné polokalené sklo (TVG). Tepelne spevnené sklo, ktoré prechádza špeciálnou tepelnou úpravou. Toto spracovanie mu dodáva odolnosť proti mechanickému a tepelnému namáhaniu, ktorá je výrazne väčšia, ako u bežne chladeného skla. Pri rozbití sa sklo rozpadne na kusy veľkých rozmerov. V kombinácii s vrstveným sklom zlepšuje stabilitu v prípade rozbitia, a zamädzuje riziku rozbitia následkom tepelného pnutia v skle. TVG sklo je menej citlivé ako tepelne tvrdené bezpečnostné sklo ESG.

3. Vrstvené bezpečnostné sklo (VSG). Vrstvené bezpečnostné sklo VSG je sklo zložené z dvoch alebo z viacerých vrstiev skla – ESG alebo TVG skla (alebo ich kombináciou) rovnakej alebo rôznej hrúbky spojených bezpečnostnou fóloiu. Je vynikajúcim prvkom pre bezpečnostné zasklievanie otvorov v stavebných konštrukciách, a dá sa použiť aj v najnáročnejších architektonických návrhoch pri použití v horizontálnej, vertikálnej alebo šikmej polohe.

Ako sa sklenený produkt umýva?

To závisi od povrchovej úpravy skla. Aby ste zbytočne nestrácali čas čistením, môžete sklo ošetriť špeciálnym prípravkom – my odporúčame prípravok Luxclear. Luxclear je číre sklo s neviditeľnou magnetrónovou vrstvou na jednej strane, ktoré bolo špeciálne navrhnuté pre sprchové kúty alebo zásteny. Povlak bol vyvinutý na ochranu povrchu skla a výrazné spomalenie procesu starnutia spôsobeného kontaktom s vodou, pretože zabraňuje tvorbe belavých usadenín na povrchu skla.

Sklo si zachová svoj transparentný a žiarivý vzhľad po mnoho rokov. Vďaka povlaku nanesenému na povrch skla nebude na skle Luxclear viditeľná žiadna korózia ani škvrny po celú dobu jeho životnosti, ako je uvedené v 10-ročnej záruke AGC.

Koľko vydrží povrchová úprava skla voči vodnému kameňu a usadeninám?

To závisí od jej nanesenia a údržby. Ak povrchovú úpravu Luxclear nanesú naši odborníci a na čistenie nebudete používať chemické čistiace prostriedky, garantujeme vám životnosť minimálne 10 rokov.

Je možné zmeniť termín montáže?

Montáž zákaziek máme presne naplánovanú a montážne tímy sú týždne dopredu zaradené. Jedinou možnosťou je, ak nám nejaká montáž vypadne. V tom prípade Vám dáme vedieť.

Aké sú platobné podmienky?

Pri podpísaní zmluvy o dielo sa dohodlo aj na platobných podmienkach. Zostatkovú čiastku je potrebné hradiť v deň odovzdania diela, alebo deň vopred.

Je potrebné byť pri montáži?

Pri montáži by mal byť prítomný objednávateľ, pretože len on má oprávnenie na prevzatie diela, ktoré treba dôkladne prekontrolovať, minimálne vizuálne. Ak nebude prítomný objednávateľ, treba sa dohodnúť na inom termíne.

Môžem si u Vás objednať iba materiál?

Realizujeme kompletný sklenený produkt aj s dopravou a montážou. Garanciu poskytujeme len na nami namontované dielo.

Máte na sklade hotové výrobky?

Zaoberáme sa atypickými „na mieru šitými výrobkami“. To znamená, že v každom prípade musíme všetky rozmery presne zamerať, naplánovať, naprojektovať, dať do výroby, skontrolovať a následne namontovať. Pre každého vyhotovíme produkt na milimetre presný.