Povrch kovania

Hliník:

Hliník je ľahký a vysoko odolný. Má prirodzenú oxidovú vrstvu, ktorá tento kov chráni pred koróziou. Túto ochrannú vrstvu je možné zosilniť pomocou anodizácie, a týmy zvýšiť aj odoľnosť výrobku proti vplyvom počasia. Čistenie: Hliníkové výrobky sa dajú jednoduchu vyčistiť  teplou vodou a mydlovým lúhom.

Zinok odlievaný pod tlakom ( Zamak )

Výrobky zo zamaku sú robustné a cenovo výhodné, preto tvoria lacnejšiu alternatívu k iným kovom. Pretože výrobky z tohto materiálu môžu korodovať, mali by byť chránené lakovaním alebo náterom a používať sa len v interieri. Čistenie: Teplou vodou a mydlovým lúhom.

Ušľachtilá oceľ ( nerez )- 304, 316, 2205,

Rozdiel medzi jednotlivým druhmi ušľachtilej ocele spočíva v ich chemickom zložení, ktoré ich robí odolných proti korózii. Štandardnom pre interiery je ušľachtilá oceľ V2A (304). Ušľachtilá oceľ V4A (316) je určená predovšetkým pre exteriery, obsahuje 2 % molybdénu pre vyššiu odolnosť proti korózii spôsobenú škrabancami, tlakom a inými vpylvmi. Na použitie pri bazénoch alebo v blízkosti pobrežia Vám INTERIERSKLO ponúka produktový rad z ušľachtilej ocele 2205. Výnimočné kvality tohto materialu spôsobujú, že je ešte odolnejší proti agresívným účinkom chlóru, soli a vysokej vlhkosti vzduchu.

Čistenie:  Sprej na čistenie nerezu WS, 400ml čistí a chráni nerez, vytvára vodoodpudivú vrstvu. Vhodný pre matné i lesklé povrchy.