Sprchové kúty

Môže mi zo sprchového kúta vytekať voda?

Je dôležité pamätať si, že sprchový kút nie je akvárium. Správny sprchový kút je navrhnutý tak, aby sa počas bežného sprchovania nedostala von voda.

Ako bude sprchový kút prichytený o stenu?

Namiesto rámov sa pri sklenených sprchových kútoch uprednostňuje bodové uchytenie. Je to elegantnejší spôsob a ľahšia údržba nečistôt, ako pri rámových sprchových kútoch.

Aká je životnosť tesnenia, ktoré používate?

Tesnenie vám vydrží naozaj dlho, avšak po určitom čase môže kvôli tvrdej vode a čistiacim prostriedkom začať žltnúť. Stáva sa to pri všetkých druhoch tesnenia, aj tých najkvalitnejších. Nemusíte sa ale báť, nijak to neovplyvní jeho funkciu.

Na naše tesnenie v kvalite Premium dávame 5 ročnú záruku.

Aký silikón používate? Môže začať plesnivieť?

Používame špeciálny antifugicídny silikón proti plesniam.

Ako dlho bude trvať montáž sprchového kúta?

Dĺžka montáže je individuálna, trvanie záleží od veľkosti sprchového kúta a od pripravenej miestnoti. (Klasický L-kový sprchový kút môže trvať 3 – 4 hodiny)

Aký je rozdieľ medzi čírym a ultra čírym sklom?

Lesklá, krištáľová priehľadnosť ultra číreho skla s nízkym obsahom železa je ideálnou voľbou v prípade, že je dôležitá neutrálnosť farby a maximálna priehľadnosť. Pre ultra číre sklo je charakteristická vysoká priepustnosť svetla a fakt, že nemá zelený nádych typický pre tradičné číre sklo.

Aké bezpečnostné sklá používate pri sprchových kútoch?

Na výrobu sa používa bvezpečnostné kalené sklo ESG s hrúbkou 8 až 10 mm.

Je možné objednať sprchový kút bez tesnenia?

Áno, sprchový kút sa zaobíde aj bez tesnenia. Nemusíte sa obávať, že vám vytečie voda, pretože tajomstvo spočíva vo výnimočných pántoch. Medzera medzi sklom a sklom je menšia ako priemer vodnej kvapky, pri sprchovaní teda kvapka narazí, prilepí sa na sklo a stečie smerom nadol.

Aká je životnosť tesnenia, ktoré používate?

Tesnenie vám vydrží naozaj dlho, avšak po určitom čase môže kvôli tvrdej vode a čistiacim prostriedkom začať žltnúť. Stáva sa to pri všetkých druhoch tesnenia, aj tých najkvalitnejších.  Nemusíte sa ale báť, nijak to neovplyvní jeho funkciu. Samozrejme vám počas záručnej doby tesnenie pri akýchkoľvek problémoch radi vymeníme.

Alebo si môžete vybrať sprchový kút bez tesnenia. Aké výhody vám prinesie? Viac sa dozviete v tomto článku.

Koľko vydrží povrchová úprava skla voči vodnému kameňu a usadeninám?

To závisí od jej nanesenia a údržby. Ak povrchovú úpravu EnduroShield nanesú naši odborníci a na čistenie nebudete používať chemické čistiace prostriedky, vydrží vám minimálne 7 rokov.

Môže mi zo sprchového kúta vytekať voda?

Je dôležité pamätať si, že sprchový kút nie je akvárium. Ak sprchovú ružicu nasmerujete na otvory, je prirodzené, že sa cez ne voda dostane von. (Preto sa neodporúča umiestňovať ju oproti dverám).

Pri bežnom používaní ale nič také nehrozí. Správny sprchový kút je navrhnutý tak, aby sa počas bežného sprchovania nedostala von ani kvapka vody.

Ako bude sprchový kút prichytený o stenu?

Namiesto rámov sa pri sklenených sprchových kútov uprednostňuje bodové uchytenie. Pri ňom sa zabezpečí 100% tesnenie medzi sklom a stenou.