Francúzke zábradlia

Sklenené zábradlia - Francuzke zabradliaFrancúzke zábradlia s bodovým uchytením
Sklenené zábradlia - Stĺpikové zábradlia so sklenenou výplňouFrancúzke nerezové zábradlia
Sklenené zábradlia - Samonosné zábradlia upevnené do podlahovej lištyFrancúzke zábradlia do profilov

Francúzske zábradlia

Používajú sa pru francúzskych oknách, t.j. pri oknách od podlahy a sú na vyšších podlažiach. Tieto zábradlia slúžia ako zábradlia pri balkónoch, avšak so skleným  povrchom zachovávajú estetiku a funkčnosť okna. Môžu byť pripevnené bodovým uchytením alebo umiestnené do profilov. Štandardná výška zábradlia je min. 900mm.

Kotvenie môže byť:

Najčastejšie používaný systém. Týmto systémom môžeme kotviť do všetkých nosných materiálov. Môžu byť vyhotovené z nerezu alebo zo skla.  Kotvenie je možné na hotovú fasádu. Kotviť môžeme bodovým uchytením a do lišty. Výhodou tohto systému kotvenia, je možnosť prekonať akúkoľvek hrúbku zateplenia, vrátane obkladových roštov.

Druhy kotvenia:

Čelné kotvenie

Uchytenie môže byť dvojakým spôsobom: Bodové cez sklo (pomocou dier v skle), pri použití skla ESG/VSG. Bodové z boku skla, pri použití skla VSG. Pri tomto type ,kde nemusíme vŕtať otvory do skla. Výhodou čelného uchytenia je aj dostatok miesta na čistenie skla medzi fasádou a sklom, poprípade parapetom a sklom. Ideály typ kotvenie, kde sa v špaletách nachádzajú rolety. Pri tomto type zábradlia nie je možné vyriešiť tepelný most.

Kotvenie na špalety okien

S týmto typom kotvenia sa stretávame u starších domov, ktoré prechádzajú rekonštrukciou. Pri tomto type kotvíme na hotovú fasádu, a do akéhokoľvek stavebného materiálu.

Druhá varianta je, ak máme rám okna zároveň so stenou, a špaletu okna tvorí iba zateplenie (polystyrén). Pri tejto variante budú potrebné nosne pätky, ktoré sa inštalujú pred zateplením, a následne sa do nich uchytia nosné, pohľadové, nerezové pätky so sklom. Pri tejto možnosti inštalácie je možné zabezpečiť ukotvenie s tepelným mostom pätky, vrátane tepelnej izolácie kotiev do steny.

Kotvenie do rámu okien

Ďalšia obľúbená metóda je kotvenie do rámu okien. Kotvíme do drevených, plastových ale aj do hliníkových okien. Do všetkých druhov rámov kotvíme bodovo  (na nerezové guľaté rozety 30mm), obdlžníkové rozety, poprípade do bočných hliníkových U profilov – ktoré sa dajú lakovať do farby podľa RAL, alebo podľa vášho výberu.

Tento systém je vhodný pri kombinácii s vonkajšími roletami, avšak nastáva problémové čistenie skla.Výhoda týchto prevedení je zníženie celkovej ceny skleneného zábradlia. Ak máte veľké okno, ktoré sa skladá z otváracej a pevnej časti, nie je nutné zasklievať obe tieto časti, sklo sa ukotví len na otváracej časti - tým sa zníži celková vstupná cena.

Referenčné fotky a inšpirácie

Zaujali Vás naše produkty?

Ak máte konkrétnu otázku, obrátte sa na náš team

János Fekete

Obchodný manažér

  

+421/905 471 973

Tibor Horváth

Obchodný manažér

  

+421/918 733 900

Ing. Gabriel Tóth

Projektový manažér

  

+421/918/733 901

Názory našich zákazníkov

Váš názor je pre nás dôležitý

Zaujali Vás naše produkty?

Takto u Vás pracujeme