Tipy a triky

Údržba našich produktov

Dominantnou časťou sprchovacích kútov je sklo. Aby však nebolo len funkčnou ale i estetickou záležitosťou, vyžaduje si pravidelnú starostlivosť. Základom je stierka, ktorou zotriete kvapky vody hneď po sprchovaní. Môžete ju samozrejme zotrieť aj švédskou utierkou, aby bol váš výsledok dokonalý. Ak sa tento postup stane vaším rituálom, vylúčite možnosť usádzania vodného kameňa.
Rýchle čistenie
Odporúčame krátke čistenie po každom sprchovaní. Jednoducho osprchovať sprchovací kút čistou vodou a zostávajúce kvapky utrieť stierkou. Tak zostane tabuľa skla stále pekne čistá.
Dôkladné čistenie
Sprchovacie kúty by sa mali dôkladne čistiť v pravidelných intervaloch, pričom platí: čím tvrdšia voda, o to častejšie sa musí uskutočniť čistenie. Existujú rôzne špeciálne čističe odstraňujúce usadeniny vodného kameňa bez toho, aby napadli materiál. Potom jednoducho osprchovať čistou vodou a zostávajúce kvapky utrieť stierkou.
Čistenie chrómových povrchov
Chrómované povrchy sa dajú čistiť vodou, mydlovým lúhom a jemnou handričkou, alebo prostriedkami určenými na chrómované povrchy. Jednoducho naniesť, osprchovať a následne s koženou handričkou do sucha utrieť. Zásadne by ste nemali používať žiadne čističe s obsahom alkoholu, chlóru alebo kyseliny alebo škriabajúce čističe, pretože môžu zasiahnuť povrch a rýchlo viesť k škrabancom a škvrnám.

Prečo práve my

VEDELI STE, ŽE EXISTUJE FIRMA, KTORÁ NECHCE IBA PREDAŤ SVOJE VÝROBKY, ALE VÁM DOKÁŽE UŠETRIŤ PENIAZE A ČAS?
Ak plánujete renováciu domu, bytu alebo staviate, pravdepodobne ste už začali zháňať informácie, typy a triky týkajúce sa nových trendov zo sveta skla. Keď ste ešte pred výberom dodávateľa, uistite sa, že poznáte základné pravidlo:
NIKDY NEPOROVNÁVAJTE IBA VÝSLEDNÚ SUMU NA CENOVÝCH PONUKÁCH!
Prečo? Ak vás zaujíma iba konečná cena daného výrobku, s najväčšou pravdepodobnosťou zvolíte to najlacnejšie. Ale to ani zďaleka neznamená, že ste sa vybrali na najlepšiu cestu...
Kto chce zodpovedne vytvoriť ideálne miesto na bývanie, neplánuje na rok alebo dva, ale minimálne na desiatky rokov. Môžete zvoliť lacnejšie alternatívy, ale vo väčšine prípadov ide buď o menej kvalitný materiál alebo zastaralú technológiu. V konečnom dôsledku takéto riešenia môžu vyjsť ozaj draho. Nekonečné prerábky, opravy, servis môžu znepríjemniť nielen Váš, ale aj život Vašej rodiny.
Naša firma má dlhoročné skúsenosti s navrhovaním, výrobou a montážou sklenených prvkov....

Ušetríme Vám 60% vody

Spotreba vody v domácnostiach tvorí priemerne 10% z celkovej svetovej spotreby vody. Na osobu je to denne asi 100 litrov. Existuje pár drobných, zato o to účinnejších rád, ako znížiť spotrebu vody u Vás doma. Niekedy stačí zmeniť zaužívané zvyky.
Zníženie spotreby vody je taktiež dôležité z environmentálneho hľadiska. Čistá pitná voda vôbec nie je takou samozrejmosťou ako sa nám zdá. A priznajme sa, kto by nebol rád ak by sa účet za spotrebovanú vodu znížil o nemalú sumu, ktorú by vedel použiť na vhodnejší účel?
Kúpanie vs. sprchovanie
Najviac vody sa spotrebúva pri hygiene, preto sa tu dá ušetriť najviac. Pritom nejde o to, aby sme sa umývali menej často, ale o dennú spotrebu 150-180 litrov, ktorých môžeme spotrebovať rozumnejšie. Výrazné zníženie spotreby prináša ak namiesto kúpeľa si doprajeme sprchu. Pričom neklesá iba spotreba vody ale s tým spojená spotreba plynu alebo elektriny na ohrev vody.
Kúpanie sa zosumarizovane znamená trikrát toľko spotrebovanej energie ako sprchovanie sa.
K 3-minútovému sprchovaniu sa je potrebných 30-50 litrov vody a 1-1,7 kWh elektrickej energie, pričom ku kúpeľu 150-180 litrov vody a 6 kWh elektrickej energie. Aj v prípade, ak sa sprchujeme 5-10 minút, jednoznačne ušetríme.
Ďalšie výhody sprchovania sa:
• sprchovanie sa je o omnoho rýchlejšie a zaberie menej času ako zdĺhavé napúšťanie vane
• prúdom vody zo sprchy sa dobre prekrvuje pokožka, zbavuje sa odumretých buniek a obnovuje sa prirodzená obranyschopnosť
• zmyté nečistoty odtekajú okamžite do odtoku
• môžete sa otužovať striedaním teplej a studenej vody a tím si zlepšovať kondíciu vášho organizmu
• jednoduchý prístup do sprchy spríjemní čas strávený v kúpeľni aj pre tých, ktorý majú ťažkosti s nastupovaním a vystupovaním z vane

Pozrite si aj našu galériu

Zaujali Vás naše produkty? Vypýtajte si cenovú ponuku

Vypýtajte si cenovú ponuku na Tipy a triky

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Copyright © 2014 INTERIERSKLO Všetky práva vyhradené

Verzia pre mobilné zariadenia

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.